Przejdź do treści
Zdrowie 1
Szlachetne zdrowie .....
Oczywiście wielu się nie zgodzi i będzie mnie krytykować i łajać 😊
 
Nie są to żadne porady medyczne, i nie traktujcie ich jak porady ani to nie  jest nakłanianie do czynienia czynów opisanych!
 
Ja to przeżyłem, lub wiem od innych więc opowiadam i tylko informuję …
 
Chwała doktorom…choć nie wszystkim!
 
Ałaaaaaa!


Tiosiarczan sodu.
 
 
Tiosiarczan sodu (dawniej stosowany w fotografii czarno-białej jako utrwalacz fotograficzny). Jest środkiem od bardzo dawna stosowanym (choć obecnie zapomnianym i zrzuconym do niszy), poza przemysłem (dodatek do żywności, odkażanie wody, dodatek do betonu, odkażacz wody w basenach oraz będących tam stanowisk prysznicowych, …). Środek ten wykorzystywany był i jest w medycynie zarówno „akademickiej” jak i alternatywnej. Tiosiarczan sodu ma właściwości przeciwgrzybicze i przeciwpasożytnicze, ma właściwości zmniejszające a nawet likwidujące skórne reakcje alergiczne. Ma właściwości odtruwające na zatrucie arsenem i cyjankami i pomaga usuwać toksyny z organizmu (stosowany np. w leczeniu uzależnień od alkoholu). Nie jest substancją trującą. Stosowanie doustne, rzadko ale jest także stosowane lecz substancja ta słabo wchłania się z przewodu pokarmowego. Stosowany jest także w formach nastrzykiwań miejscowych oraz wlewów dożylnych. Jest też składnikiem niektórych kropli do oczu. We wlewach jest również stosowany jako „czyściciel” żył i tkanek ze zwapnień.

 
Najczęstszym, domowym, zastosowaniem tiosiarczanu jest leczenie skóry z zakażeń grzybiczych, świerzbie, łupieżu, w reakcjach alergicznych. Stosowany jest także jako środek pomagający w leczeniu zapalenia stawów i bólach (także nerwobólach nieznanego pochodzenia). Niektórzy stosują specyfik także na oparzenia oraz ropiejące rany. Podobno jest dobrym środkiem w walce z zakażeniach gronkowcami.

 
Po zastosowaniu na skórze elementami działającymi substancji są dwutlenek siarki i siarka (w reakcji z kwasem), które to prawdopodobnie pomagają w gojeniu się ran i zakażeń.

 
Tiosiarczan jest uważany za substancję nietoksyczną i jest w większości wydalany w postaci niezmienionej przez nerki. W jelitach praktycznie się nie wchłania. Jak zwykle nie zalecany jest do stosowania przez mamy w ciąży lub karmiące (dmuchanie na zimne z powodu braku badań).

 
Wewnętrzne stosowanie tiosiarczanu sodu – roztwory 5-10% o zawartości substancji w pojedynczej dawce 1.5 do 3 gramów. Może działać wyzwalająco na bieganie w ustronne miejsce ale w sytuacji gdy stosuje się go jako oczyszczacz organizmu, może to być dodatkowo pozytywne zjawisko bo przeczyści przy okazji jelita …. z siłą wodospadu …

 
Zewnętrznie, np. przeciwgrzybiczo, tiosiarczan stosuje się w mocniejszych stężeniach (70-80%). Ja po prostu wsypuje nieco granulek, dolewam do tego ostrożnie ciut wody. Powstanie rozwodniona papka. Nabieram na wacik i smaruję chore miejsce (np. „placek” grzybiczny). Po przeschnięciu miejsce dobrze przesmarować dodatkowo 5-6% roztworem kwasu solnego lub 10% octem spirytusowym – zwiększa to skuteczność leczenia. Po tych czynnościach, jedni zalecają po ponownym przeschnięciu pozostawić skórę bez zmywania inni mówią o zmyciu. Ja uważam, że lepiej jest pozostawić.  Działanie tiosiarczanu jest czasami tak szybkie, że już po pierwszym zastosowaniu obszar grzybiczy zanika – jednak nie należy przerywać kuracji i jeszcze kilka dni ją stosować.

 
Nie używałem ale podobno bardzo dobrze środek ten działa na zmiany łuszczycowe. W likwidowaniu tych zmian stosuje się czasem kompresy (60-70% roztwór) i nie stosuje się po zbiegu kwasu (jak w zmianach drożdżakowych i grzybiczych). Przy leczeniu łuszczycy bardzo często stosowane jest także podawanie go doustnie. Różnie podają - wewnętrznie w tym schorzeniu stosuje się – rozpuścić ok. 1/6 – 1/4 grama granulek w szklance wody i pić poł szklanki przed śniadaniem i pół szklanki przed kolacją (przed oznacza najlepiej 20-30 minut). … ale o wewnętrznym stosowaniu polecam coś, gdzieś, poszukać więcej (… niestety prawdopodobnie najwięcej będzie w literaturze rosyjskojęzycznej i nieco w anglojęzycznej). Nie znam jednak metody doustnej na tyle by ją sygnować. Polepszenie się stanu łuszczycowego często następuje podobno już po trzech dniach od rozpoczęcia kuracji.

 
Do odtruwania organizmu – 100g tiosiarczanu wsypać do butelki zmieszać z wodą destylowaną dopełniając do 1 litra. Uzyskuje się ok. 10% roztwór (niektórzy dodają jeszcze ok. 1-2g boraksu). Tak przygotowaną mieszanka stosowana jest podobno do odtruwania organizmu po np. chemioterapii i … ponoś także z dobrym skutkiem także przy chorobach Alzheimera i Parkinsona. Dawki – 2 x po 10 ml / dzień. Ważne – tiosiarczanu w użyciu wewnętrznym nie należy stosować razem z utleniaczami. Należy odczekać wówczas przynajmniej ze 2 godziny.

 
Ja znam osobiście i dość dobrze działanie tiosiarczanu na skórę w leczeniu grzybic i tą terapię mogę zarekomendować. Inne podałem jako „ciekawostkę” (nie sądzę żeby zaszkodziły jako, że substancja ta jest mało albo w cale nie szkodliwa i branie jej e małych ilościach nie powinna poczynić niczego złego … ale ….zawsze trzeba uważać, szczególnie przy długotrwałym stosowaniu).


A.M.

 Nie biorę odpowiedzialności za skutki zastosowania rzeczy i wykonania czynności tu opisane.
Podaję tutaj praktyczne zastosowania różnych substancji jako ciekawostkę, którą to każdy musi sobie rozumnie zweryfikować ...
 
Niektóre z tych rzeczy sam stosowałem i stosuję, inne znam tylko od ludzi czy z książek i mimo, że staram się nie wypisywać głupot to ...
... wszystko co ludzkie nie jest mi obce ...
😊
 
Wróć do spisu treści