WYCIĄGARKA / WINDA
Należy pamiętać o tym, że przez te urządzenia płynie bardzo duży prąd! Ważny jest dobór przekroju przewodów zasilających i masowych. Równie ważne jest ich poprawne i pewne zarobienie - montaż końcówek kablowych oraz zamocowanie. Zła masa, słaby styk na "plusach", ... poże spowodować stopienie się izolaji przewodów a nawet pożar samochodu. Nie są rzadkością prądy ponad 200A na parę szczotek (to przy dwóch parach daje ponad 400A na głównym przewodzie)!
Szczotki - nie powinno się w tych silnikach "oszczędnościowo" montować szczotek od rozruszników! Takie szczotki mają zupełnie inny skład materiałowy od szczotek do silników pracy ciągłej dużej mocy. Albo szczotki tego nie wytrzymają ... albo komutator maszyny.
Przy remoncie tych urządzeń koniecznie należy przetoczyć komutator!
Montując wyciągarkę powinno się uwzględnić zainstalowanie, odpowiedniego mocą styków, wyłącznika awaryjnego ! Niektórzy instalują bezpiecznik nadprądowy ale nie spełni on zadania w pełni, szczególnie gdy dobierze sie go z dużym zapasem by nieco przeciążona wyciągarka nie spowodowała jego przepalenia. Owszem w przypadku dużego zwarcia (przeciążenia) bezpiecznik powinien się przepalić i przerwać obwód ale nie można szybko wyłączyć wyciągarki w przypadku awaryjnym gdy np. skleją się styki przekaźnika a bezpiecznik nie zadziała z powodu za małego prądu. Taki wyłącznik zapobiega także niekontrolowanemu załączeniu wyciągarki.